Wysoka jakość opieki

Standardy

Nasz żłobek jest niezwykły. Został stworzony dla Smyków. To one i ogromny potencjał, który w nich drzemie, stały się dla nas inspiracją, aby stworzyć miejsce, które będzie nie tylko przestrzenią do zabawy, ale także wszechstronnego rozwoju.
Naszym priorytetem jest dobra atmosfera w żłobku. Musi w nim panować iście rodzinny klimat, żeby dziecko czuło się tu jak w domu.
W swojej pracy wykorzystujemy „Standardy jakości opieki i wspierania rozwoju dzieci do lat 3 – żłobek” pod redakcją Moniki Rościszewskiej-Woźniak; Fundacja Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego, Warszawa 2012.

Wyżywienie

Zapewniamy 4 posiłki dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad składający się z dwóch dań oraz podwieczorek. Posiłki są dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci, w tym również alergików i dzieci z nietolerancjami pokarmowymi.

Współpraca z rodzicami

Współpraca żłobka z rodzicami oparte są na szacunku, wsparciu i partnerstwie. Bliska współpraca z Rodzicami jest naszym priorytetem. Dbamy o przepływ informacji – Opiekunowie dzielą się spostrzeżeniami na temat rozwoju dziecka. Przekazują spostrzeżenia współpracujących z nami specjalistów.
Pomagamy Rodzicom w utrzymaniu aktywności zawodowej. Podpowiadamy gdzie się szkolić, jak otrzymać dotację na założenie własnej działalności gospodarczej. Wspieramy i inspirujemy!

Zróżnicowane metody

Bazujemy na wielu grupach metod. Talenty i Potrzeby Smyków wymagają od nas łączenia ich ze sobą lub elastycznego przejścia z jednej metody do drugiej. Dzięki temu stwarzamy Smykom świat pełen wyzwań, ciekawych zadań. Pomagamy im rozwijać percepcję wzrokową, słuchową, kinestetyczną i dotykową. Dążymy do ich harmonijnego rozwoju. Codzienna praca Opiekunów wspomagana jest przez zewnętrznych specjalistów – logopedę, terapeutę/rehabilitanta.

Przemyślana architektura i wyposażenie

_mg_9642
plan

Naszym atutem są przestronne i nowocześnie urządzone sale zabaw. Sale wyposażone są w zabawki renomowanych firm posiadające certyfikaty oraz ergonomiczne meble i kąciki tematyczne.  Przestrzeń w naszym żłobku została zaplanowana zgodnie z koncepcją uniwersalnego projektowania. Przestrzeń i wyposażenie są dostępne dla wszystkich osób, w tym również dostosowane do zidentyfikowanych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Stosujemy proste i intuicyjne rozwiązania, które są czytelne dla wszystkich bez względu na wiek, umiejętność czytania czy język którym się posługuje.

Nasze Smyki są EKO

  • Sortujemy śmieci
  • Używamy kranów z ogranicznikami czasowymi
  • Korzystamy tylko ze sprzętu o klasie energetycznej A+ i A++
  • Stosujemy oświetlenie LEDowe – diody LED nie zawierają rtęci ani innych szkodliwych dla środowiska substancji a dzięki ich długowieczności rzadko się je wyrzuca; są energooszczędne.

Ciekawe zajęcia dodatkowe

Dla Smyków stworzyliśmy możliwość harmonijnego rozwoju w postaci odpowiednio dobranego pakietu zajęć dodatkowych. Wierzymy, że poprzez udział w ciekawych zajęciach umożliwiamy im lepszy start w przyszłość, a także odkrywamy i umacniamy ich talenty.

Rytmiczne:

zajęcia wpływają nie tylko na poczucie rytmu ale także na rozwój całego ciała, poprzez pobudzanie zmysłu słuchu. Rytmika uczy dyscypliny i cierpliwości, a także wpływa pozytywnie na pracę błędnika poprzez jednoczenie wykorzystywanie muzyki i ruchu. Dzięki zajęciom z rytmiki Smyki wzmacniają u siebie tzw. „słuch muzyczny”, który jest niezbędny m.in. przy nauce gry na instrumentach.

Logopedyczne:

zajęcia pozwalają na szczegółową diagnozę poziomu rozwoju dziecka pod względem wysławiania się. Dzięki nim już od najmłodszych lat Smyki uczą się poprawnej wymowy, co przekłada się także na sprawne funkcjonowanie mózgu oraz lepsze odbieranie i przyswajanie bodźców pochodzących z otoczenia.

Zadaniem logopedy jest diagnoza rozwoju mowy, profilaktyka i wczesna interwencja logopedyczna, polegająca na grupowych i indywidualnych ćwiczeniach stymulujących rozwój mowy oraz korygujących istniejące braki i zaburzenia.

Integracji sensorycznej:

Integracji sensorycznej: mają na celu poprawę funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór, rejestrowanie i przetwarzanie bodźców zmysłowych (sensorycznych). Zajęcia poprzedzone są szczegółową diagnozą, która decyduje o przebiegu zajęć i rodzajach ćwiczeń jakie dziecko powinno wykonywać.

Język angielski:

Nasze Smyki poznają język angielski dzięki Małym Żuczkom. Rozwijając umiejętności językowe Smyków korzystamy z Programu Powszechnej Dwujęzyczności. Program  Powszechnej  Dwujęzyczności  wykorzystuje  pierwszą  na  świecie,  przełomową,  ale  jednocześnie  najbardziej  ze  wszystkich  naturalną  metodę  przyswajania  języka  angielskiego  we  wczesnym  dzieciństwie  równolegle  do  języka  ojczystego.  Jest  to  specjalnie  wykreowany  świat  bohaterów,  piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie  zabaw  językowo-muzyczno-ruchowych  zarówno  indywidualnych, jak i grupowych. Język angielski towarzyszy nam przez cały czas pobytu w żłobku.

Rozwiń lub kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

Lokalizacja

Nasze Smyki znajdziecie przy ulicy Jana Pawła II 13, na parterze. Przy budynku znajduje się duży parking, który pozwala na swobodne zaparkowanie. 100m od budynku znajduje się dworzec autobusowy.

_mg_9643

Wykwalifikowana kadra

Do pracy w żłobku został zaproszony wykwalifikowany, dobrze wykształcony personel, który przede wszystkim ma serce do tej pracy. Pani Małgosia i Kinga mają talent i predyspozycje, a także duże doświadczenie w pracy z ma- łymi dziećmi. Rodzice korzystający ze żłobka będą mogli skupić się na pracy zawodowej, nie martwiąc się o swoje pociechy.

Zapisz swojego Smyka

Rekrutacja trwa, zadzwoń lub napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji!